Эрхим хүндэтэ нютагаархид!
Улас түрын «Бэлиг» түбэй зүгһөө Эхэ оронойнгоо гол һайндэр болохо Эсэгэ ороноо хамгаалгын Агууехэ дайнда туйлагдаһан Илалтын баяраар таниие үнэн зүрхэнһөө амаршалнабди!
Агууехэ Илалта манда бэлэглэһэн, хүн түрэлтэндэ эрхэ сүлөө, ажаһууха, ажал хэрэгээрээ алтан дэлхэй шэмэглэхэ, үри хүүгэдээ үндылгэн жаргаха арга боломжо олгогшодой баатаршалгаар омогорхожо, сэдьхэл зүрхэмнай халин байна.
Үреэлэймнай һайхан үгэнүүдтэй хамта Агууехэ Илалтын үдэртэ зорюулһан сахим амаршалгануудыемнай тогтоон абагты. Тэдэниие илагшадай үеынхидэй, тэдэнэй залиршагүй алдар солын урда һүгэдэн зохёогообди.
Уважаемые земляки!
Коллектив Республиканского центра «Бэлиг» сердечно поздравляет вас с главным праздником нашей страны – Днём Победы в Великой Отечественной войне!
В этот праздничный день всех нас переполняет великая гордость и радость за победителей, подаривших миру свободу, возможность жить и творить, растить детей, строить будущее.
С наилучшими поздравлениями примите от нас и электронные открытки на бурятском языке ко Дню Великой Победы. Их мы создавали с гордостью и особым душевным трепетом перед поколением победителей и его немеркнущей славой!














